Miénk a Pálya podcast

Pályaorientációs podcast adásaink

38. adás: Kórházi és klinikai tapasztalatok pályakezdő orvosként

Az adásban ez alkalommal két rezidens orvossal beszélgetünk, Dr. Nagy Alexandra tüdőgyógyász rezidenssel, aki a SOTE Pulmonológiai Klinikáján dolgozik, illetve Dr. Deák Ábel csecsemő és gyermek rezidenssel, aki pedig Heim Pál Kórházban kezdte meg orvosi pályáját. A beszélgetésben többek között szó esik arról, hogy milyen feladatokat látnak a rezidensek az orvosi pálya elején, hogyan segítik, mentorálják a szakorvosok a rezidensek munkáját, valamint arról is, hogy milyen kihívásokat rejt a betegekkel való kommunikáció, legyen szó akár felnőttekről, gyerekekről, vagy éppen a gyerekek szüleiről.   A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem,

Meghallgatom »

37. adás: Preklinikai és klinikai orvosi képzés a SOTE-én

Az adásban vendégem Vigh Attila, a SOTE negyedéves orvostan hallgatója, aki egyetemi tanulmányai mellett a Középiskolások Szabadegyetemének egyik szervezője is, és akivel főként az alapozó évek utáni preklinikai és klinikai képzésről fogunk beszélgetni a hat éves általános orvos képzés kapcsán.   A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem, miről szól!

Meghallgatom »

36. adás: Alapozó évek a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen

Az adásban vendégem Simon Zsombor, a SOTE harmadéves orvostan hallgatója, aki egyetemi tanulmányai mellett a Budapesti Orvostanhallgatók Egyesületének tagja is, és akivel az általános orvos képzés első két alapozó évéről és a harmadéven az első preklinikai félévről beszélgetünk.   A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem, miről szól!

Meghallgatom »

35. adás: Mobil- és webapp-fejlesztés Mindtech Apps informatikai startupnál

Az adásban a Mindtech Apps szoftverfejlesztéssel foglalkozó startup alapítójával és ügyvezetőjével, Králik Tamással, valamint a junior szoftverfejlesztő munkakörben tevékenykedő Szabó Balázzsal beszélgetünk a cégnél működő projektekről és ehhez kapcsolódó munkájukról. A beszélgetésből kiderül, hogyan segítette a Pázmány Péter Katolikus Egyetem a startup elindulását, hogyan épül fel a termékfejlesztés folyamata, milyen kutatás-fejlesztési projektekben vesz részt a startup fejlesztői és hogy milyen szintű feladatokkal foglalkozik egy junior szoftverfejlesztő a BSc-s tanulmányi végén.   A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem, miről szól!

Meghallgatom »

34. adás: Ultrahang képalkotó eszköz fejlesztése a Dermusnál

Az adásban a Dermus Kft. ügyvezetőjével, dr. Gyöngy Miklóssal és az applikációs mérnöki munkakörben dolgozó dr. Csány Gergellyel beszélgetünk a 2018-ban indult startupnál végzett munkájukról, és többek között annak az ultrahang képalkotó eszköznek a fejlesztéséről, ami költséghatékonyabbá és eredményesebbé teheti a bőrrák diagnosztizálását. A beszélgetésből kiderül, mitől olyan izgalmas a mérnöki és az orvosi tudomány határterületén valami új és hasznos dolgot létrehozni, milyen nehézségekkel néz szembe egy saját szabadalom fejlesztésén munkálkodó startup csapata, illetve milyen feladatokkal, kihívásokkal kell szembe nézni, hogy aztán egy igazán jól használható eszköz kerüljön a dermatológusok, radiológusok kezébe.     A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás

Meghallgatom »

33. adás: A Pázmány info-bionikai mérnök mesterképzéséről diákszemmel

Az adásban vendégem Ignácz Anna és Balázsi Levente info-bionikai mérnök mesterképzéses hallgatók, akikkel a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának a molekuláris bionika mérnöki alapképzésről és az info-bionika mérnöki mesterképzésről beszélgetünk. Az adás első részében Annát és Leventét a bionikai mérnöki alapképzéssel kapcsolatos tapasztalataikról kérdezzük, majd beszélgetünk arról is, hogy kinek érdemes inkább az info-bionika mérnöki mester képzést választani és milyen lehetőségeket kínál ez a képzés a hallgatók számára.   A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem, miről szól!

Meghallgatom »

32. adás: A Pázmány orvosi biotechnológia mesterképzéséről diákszemmel

Az adásban vendégem Maruzs Brigi és Molnár Rózsa orvosi biotechnológia mesterképzéses hallgatók, akikkel a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának egyik izgalmas alap-, illetve mesterképzéséről beszélgetünk. Az adás első részében bepillantást kaphatunk a molekuláris bionikai mérnöki alapképzésbe, majd kiderül az is, hogy milyen érdeklődéssel érdemes inkább az orvosi biotechnológia mesterképzést választani és milyen lehetőségeket kínál ez a képzés a hallgatók számára.    A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem, miről szól!

Meghallgatom »

31. adás: Biológus pályán: laboratóriumi mérnökként a Biominál

Az adásban dr. Lukács Alena és Erős Ágnes biológus szakemberekkel beszélgetünk a molekuláris biológiai vizsgálatokkal foglalkozó Biomi Kft-nél végzett munkájukról. Mindketten laboratóriumi mérnökként dolgoznak a különféle szolgálatatásokat végző cégnél, de más-más területen. Alena a GMO Vizsgálólaboratóriumban dolgozik, korábban PhD tanulmányait az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézetnél végezte. Ágnes pedig a DNS-Laboratóriumban dolgozik, egyetemi tanulmányai során igazságügyi szakértői DNS laboratóriumban dolgozott, ezt követően genetikai vizsgálatokban vett részt az MTA-MTM-ELTE Paleontológiai kutatócsoportjában.   A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem, miről szól!

Meghallgatom »

30. adás: Az orvosi fizika és a lézeres mikroszkópok világa

Az adásban a lézeres mikroszkópok fejlesztésével foglalkozó Femtonics Kft. biológiai kutató csapatának fizikus végzettségű vezetőjével, Dr. Szalay Gergellyel beszélgetünk, valamint  Barkóczi Balázzsal, aki kutató biológusként erősíti a csapatot. A vendégeinkkel arról beszélgetünk, hogy milyen tevékenységek állnak a kutatási és fejlesztési folyamatok hátterében, hogyan segíti a cégnél fejlesztett két foton mikroszkóp az olyan komplex folyamatok jobb megértését, mint kérgi tanulás, vagy hogyan segítheti ez az eszköz a rákos sejtek gyorsabb és hatékonyabb beazonosítását műtéti beavatkozások nélkül.   A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem, miről szól!

Meghallgatom »

29. adás: Kihívások kutató biológusként

Az adásban vendégem Horváth-Sarlós Kata, aki immár ötödik éve dolgozik kutató biológusként a Koppenhágai Egyetemen, jelenleg anyasági szabadságát tölti otthon családjával és kisfiával. Az adásban a biológus kutatói pálya lehetőségeiről, az alap és az alkalmazott kutatás közötti különbségekről beszélgettünk.   A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznos volt számodra ez a tartalom és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!   Megnézem, miről szól!

Meghallgatom »

A pályaválasztási döntés nagyon sok fiatalt érintő probléma. Az alapítványnál azon dolgozunk, hogy felépítsünk a pályaválasztó fiatalok számára egy pályaorientációs tudásbázist, amivel megoldást adunk erre a több évtizede húzódó problémára. Mivel a tudásbázis közösségi finanszírozás keretei között tud létrejönni, ezért adománygyűjtő kampányt indítottunk. Ha hasznosnak látod a fentiekhez hasonló edukatív tartalmak létrehozását és fontosnak tartod a sikeres pályaválasztás ügyét, akkor támogasd te is a pályaorientációs tudásbázis létrehozását!